تبلیغات
قلم باران
قالب وبلاگ
قلم باران
من یک قلم هستم! 

بله!

این انشا می تواند در یک کلمه خلاصه شود اما اساسا این کار را نمیکنم و عین سریال های تلویزیون کشش میدهم!

خب نخست آن که ولخرج از دو جز: ول و خرج تشکیل شده است و معنی آن شخصی است که خیلی ول خرج میکند یعنی خیلی راحت و زیاد به اقتصاد خانواده ضرر می زند.

شاید این خصوصیت کلا در جنس مونث بیش تر دیده شود. از آن جا که بر برابری حقوق زنان و مردان در جامعه بسیار معتقدم (برابر بودن به معنی مشابه یا یکسان بودن نیست) شاید این حرف کمی عجیب باشد اما بالاخره باید قبول کنیم که ما در بیش تر مواقع ولخرج تر از آقایونیم!

اما خب گاهی ولخرجی بد نیست: در کمک کردن و صدقه دادن و بسیارچیز های خوب دیگر. در واقع ماجرای بد وقتی شروع می شود که خانم خانه به خرید میرود و اگر احیانا چند خانم به خرید بروند احتمال وقوع آن پدیده ی خانمان سوز(ورشکستی آقای خانه) بیش تر میشود! چرا که پدیده ی چشم و هم چشمی به وجود میآید که آن خود مسئله ی دیگری است و به انشای دیگری نیاز دارد. برای جلوگیری از جنبه ی بد ولخرجی می توانیم:

مشخص کنیم که هر هفته یا ماه چه قدر باید خرج کنیم و مراقب پایمان باشیم که احیانا شیطانی نکند و از گلیممان خارج نشود!

می توانیم چند بار با خودمان تکرار کنیم که :مردا ولخرج ترن. و با تکرار این جمله به این یقین برسیم طوری کهه برای رو کم کنی هم که شده خرج نکنیم.

و چند راه دیگر هم حتما هست که الآن یادم نیست.

پس ولخرجی خیلی جنبه ی بد دارد و ما باید فقط در کارهای خوب ولخرج باشیم. بهتر بود این انشا را یکی که ول خرج نبود می نوشت اما همینه که هست!!!
طبقه بندی: زنگ انشا، 
برچسب ها: انشا،  
[ یکشنبه 21 آبان 1391 ] [ 03:19 ب.ظ ] [ قلم ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

مینویسم آی مینویسم!!!
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :